Płock w zasięgu ręki – zwiedzamy miasto online!

Fundacja Nobiscum z przyjemnością ogłasza swój nowy projekt, który zrealizujemy dla płocczan w 2021 roku dzięki dofinansowaniu w ramach 10. edycji konkursu dla organizacji pozarządowych Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka.

Płock w zasięgu ręki to cykl 10 filmów dostępnych online za pośrednictwem strony internetowej fundacji oraz naszych kanałów w mediach społecznościowych, dzięki którym opowiemy o historii płockich zabytków – tych istniejących obecnie w przestrzeni miasta, ale i tych, które bezpowrotnie z niej zniknęły. Zajrzymy do miejsc niedostępnych zwykle zwiedzającym, opowiemy o ciekawostkach, odkryjemy nieznane fakty, porozmawiamy z opiekunami tych zabytków i pasjonatami historii. Przy okazji zwiedzania lokalizacji, opowiemy też o ludziach – przedsiębiorcach, naukowcach, artystach, społecznikach, przedstawicielach różnych narodowości i wyznań, którzy przez lata współtworzyli Płock, a z dorobku niektórych z nich korzysta do dziś cały świat.

Filmy będziemy publikować od marca do sierpnia – dodajcie więc do zakładek strony fundacjanobiscum.eu oraz facebook.com/fundacjanobiscum i do zobaczenia już wkrótce!

🇬🇧 For English info see here (link).