Larum. Wystawa fotografii Among Scratches w Kawiarni Charlie od 6 lipca

Larum. Wystawa fotografii Among Scratches w Kawiarni Charlie od 6 lipca

6 lipca o godzinie 19.00 Fundacja Nobiscum zaprasza do Kawiarni Charlie na wernisaż wystawy fotografii Among Scratches zatytułowanej „Larum”.

Artystka, której solarigrafie można było oglądać na przełomie marca i kwietnia tego roku w Płockiej Galerii Sztuki w ramach projektu realizowanego wspólnie z Fundacją Nobiscum, tym razem przygotowała 13 prac wykonanych w technice analogowej w przestrzeni Płocka i okolic. Sama pisze o nich tak: „Zapraszam na fotograficzną wycieczkę. Omijam szerokim łukiem katedrę, rynek i inne turystyczne miejsca. Skupiam się na mijanych każdego dnia szarych zakątkach. Nijakich, które otoczone są miejskim szumem”.

W trakcie wernisażu (i koncertu Sygnał/Szum z udziałem Marka Kamińskiego i Zbigniewa Chojnackiego, który odbędzie się w tym samym dniu) publiczność otrzyma aparat i będzie mogła zrobić zdjęcia. Fotografie te zostaną następnie wywołane i opublikowane na stronie Among Scratches na Facebooku.

Wystawa czynna będzie w Kawiarni Charlie do końca sierpnia 2019 r.

Among Scratches – Aneta W., pochodzi z Gdańska, jest fotografem z wyboru, działalnością tą zajmuje się od około dziesięciu lat. Oprócz melancholijnej, solarigraficznej fotografii pod pseudonimem Among Scratches realizuje w całym kraju akcje z pogranicza artu, kolażu i sztuki konceptualnej. Są to tzw. Znikające Wystawy na rynkach czy w opuszczonych kamienicach. Wydawczyni niezależnej gazety – zina – pod tym samym tytułem. Laureatka licznych konkursów fotograficznych, ma za sobą wiele wystaw zbiorowych (m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Ziemi Otwockiej, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, Galerii „Pod Hugonem” we Wrocławiu), i kilka indywidualnych (m.in. w Płockiej Galerii Sztuki – we współpracy z Fundacją Nobiscum, Galerii Kazamaty Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej i Centrum Artystycznym Sztukarnia w Warszawie oraz Galerii P w płockim Ratuszu). Obecnie mieszka, pracuje i tworzy w Płocku.Skip to content