Rusza cykl Sygnał/Szum 2023. Mirt i Ter zagrają 7 września

W czwartek 7 września Fundacja Nobiscum zaprasza na pierwszy koncert naszego cyklu Sygnał/Szum, który w tym roku ponownie realizujemy dzięki dofinansowaniu ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. W Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki o godzinie 19.00 zagra duet Mirt + Ter.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Projekt powstał w 2013 roku z myślą o występach na żywo, jako dopełnienie solowej działalności dwójki artystów – Magdy Ter i Tomka Mirta. W naturalny sposób jest wypadkową tego, co można znaleźć na ich płytach. Wspólnym mianownikiem są wykorzystywane media – systemy modularne, improwizacja oraz unikanie wirtualnych środowisk do tworzenia muzyki. Jest to jednak tylko trwała cecha, a nie kategoryczna deklaracja artystyczna. To co istotne to amalgamat inspiracji, które rozciągają się pomiędzy najbardziej pierwotnymi odmianami muzyki, latynoską i afrykańską rytmiką, gamelanem i kulturą gongów z Wietnamu, ambientem i environmental music, czerpiącymi z doświadczeń muzyki czwartego świata, field recordingiem oraz nieoczywistymi rejonami muzyki tanecznej – tym co transowe i repetytywne.

mirt.bandcamp.com/

t-e-r.bandcamp.com

Partnerem wydarzenia jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów.

Tegoroczny cykl Sygnał/Szum patronatem objął Anxious Musick Magazine.

Zadanie publiczne
Sygnał/Szum – cykl wywiadów, koncertów
i warsztatów dźwiękowych (edycja 2023)
realizuje Fundacja Nobiscum dzięki dofinansowaniu ze środków
z budżetu Województwa Mazowieckiego.