Fundacja Nobiscum. Zaczynamy!

Fundacja Nobiscum to najmłodsza na ten moment płocka organizacja pozarządowa. Tak, wpis do Krajowego Rejestru Sądowego otrzymaliśmy dokładnie w dniu publikacji tej notatki, a więc 9 lipca 2018 roku…

Kim jesteśmy? Wieloletnimi pracownikami płockiego sektora kultury – dotychczas związanymi m.in. z Muzeum Mazowieckim w Płocku i Stowarzyszeniem Przyjaciół Archiwum Państwowego w Płocku. Nigdy nie byliśmy członkami żadnej partii politycznej, stronimy od wszechobecnych i natrętnych ideologii, cenimy niezależność, dialog i oddolne inicjatywy. Pracowaliśmy społecznie, niejednokrotnie z własnej kieszeni finansując różne przedsięwzięcia. Chcemy działać dla lokalnej społeczności stwarzając okazje do konfrontacji z ciekawymi zjawiskami w muzyce i sztuce a także do zdobycia lub poszerzenia wiedzy na temat dziedzictwa historycznego i kulturowego Płocka i regionu – i robić to z pełnym zaangażowaniem.

Przed nami wiele pracy, mamy nadzieję, że jej rezultaty spotkają się z zainteresowaniem mieszkańców Płocka i nie tylko. Wszelkie informacje o naszych nadchodzących działaniach znajdziecie właśnie na tej stronie oraz na www.facebook.com/fundacjanobiscum.

Bądźcie z nami!