“Wychodząc z niepamięci. Żydowskie rodziny przedwojennego Płocka”. Premiera niebawem!

🇵🇱 Publikacja pt. “Wychodząc z niepamięci. Żydowskie rodziny przedwojennego Płocka” to nowe wydawnictwo Fundacji Nobiscum przygotowywane dzięki dofinansowaniu Miasta Płock, które umożliwi poszerzenie wiedzy o płockiej społeczności i rodzinach pochodzenia żydowskiego.

W publikacji zostanie zaprezentowanych 100 unikatowych fotografii dokumentujących dzieje płockich rodzin pochodzenia żydowskiego wraz z warstwą tekstową opracowaną na podstawie badań genealogicznych przeprowadzonych w zasobie Archiwum Państwowego w Płocku, uzupełnionych o wspomnienia osób prywatnych.

Zdjęcia zaprezentowane w wydawnictwie pochodzą ze zbiorów prywatnych, które Fundacja Nobiscum na bieżąco pozyskuje w związku z prowadzonymi w ramach działalności pożytku publicznego kwerendami genealogicznymi dla osób żydowskiego pochodzenia z korzeniami zarówno w Płocku, jak i innych miastach Mazowsza.

Premiera wydawnictwa w drugiej połowie czerwca 2020 r.

🇬🇧 The book entitled “Out of oblivion. Jewish families of pre-war Płock” is a new publication of the Nobiscum Foundation prepared thanks to the funding received from the City of Płock, which will shed new light on the local Jewish community and families of Jewish origin.

The publication will present 100 unique photographs documenting the history of Płock families of Jewish origin along with text developed on the basis of genealogical research carried out in the State Archives in Płock, supplemented with the testimonies of individual people.

The photos presented in the publication come from private collections, which the Nobiscum Foundation regularly obtains in connection with genealogical research conducted for people of Jewish origin with roots both in Płock and other towns of Mazovia.

Premiere of the book in the second half of June 2020.