Zabytki płockiego prawosławia w szóstym odcinku cyklu “Płock w zasięgu ręki”

🇵🇱 W szóstym już odcinku cyklu “Płock w zasięgu ręki”, który Fundacja Nobiscum przygotowuje dzięki dofinansowaniu Fundacji “Fundusz Grantowy dla Płocka”, Gabriela Nowak-Dąbrowska i gość specjalny odcinka – ks. Eliasz Tarasiewicz, proboszcz parafii prawosławnej pw. Przemienienia Pańskiego w Płocku – opowiedzą o historii nieistniejącej już płockiej cerkwi, obecnej siedziby parafii a także kaplicy pod wezwaniem św. Archanioła Michała znajdującej się na cmentarzu przy ulicy Norbertańskiej.

Film dostępny jest w języku polskim, z polskimi i angielskimi podpisami na naszych kanałach na Facebooku, Youtube i Vimeo.

🇬🇧 In the sixth episode of the series “Płock within your reach”, which the Nobiscum Foundation is preparing thanks to the funding received from the Grant Fund for Płock, Gabriela Nowak-Dąbrowska and a special guest of the episode – Fr. Eliasz Tarasiewicz, pastor of the Orthodox parish of Transfiguration of the Lord in Płock – will talk about the history of the now defunct Orthodox church in Płock, the present seat of the parish and the chapel of St. Archangel Michael located at the cemetery at Norbertańska Street.

The film is available in Polish, with Polish and English subtitles on our Facebook, Youtube and Vimeo channels.