Część druga publikacji “Wychodząc z niepamięci. Żydowskie rodziny przedwojennego Płocka” już niebawem!

🇵🇱 Dzięki dofinansowaniu Miasta Płock Fundacja Nobiscum już teraz przygotowuje dla Was drugą część niezwykle popularnego wydawnictwa “Wychodząc z niepamięci. Żydowskie rodziny przedwojennego Płocka”! Książka ukaże się w sierpniu i podobnie części pierwszej zaprezentuje blisko 100 unikatowych fotografii dokumentujących dzieje kolejnych płockich rodzin pochodzenia żydowskiego wraz z warstwą tekstową opracowaną na podstawie badań genealogicznych przeprowadzonych w zasobie m.in. Archiwum Państwowego w Płocku, uzupełnionych o wspomnienia osób prywatnych.

Autorką publikacji jest wiceprezes Fundacji, historyk i genealog Gabriela Nowak-Dąbrowska.

🇬🇧 Thanks to the funding of the City of Płock, the Nobiscum Foundation is already preparing the second volume of the extremely popular book “Out of oblivion. Jewish families of pre-war Płock”! The book will be published in August and, similarly to the first part, it will present nearly 100 unique photographs documenting the history of Jewish families from Płock, along with a text prepared on the basis of genealogical research carried out in the resources of, among others, State Archives in Płock, supplemented with memoirs of private individuals.

The author of the publication is the vice president of the Nobiscum Foundation, historian and genealogist Gabriela Nowak-Dąbrowska.