Wystawa “Józef Kwiatek i jego ulica” – pamiątki rodzinne

PL: W związku z przypadającą w tym roku 145. rocznicą urodzin Józefa Kwiatka (1874-1910) – patrona najważniejszej ulicy żydowskiej przedwojennego Płocka, Fundacja Nobiscum organizuje jesienią wystawę planszową zatytułowaną “Józef Kwiatek i jego ulica”. Wystawa, która powstanie dzięki dofinansowaniu Miasta Płocka, zostanie przygotowana na podstawie materiałów źródłowych dostępnych w zasobie Archiwum Państwowego w Płocku, Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie a także w Towarzystwie Naukowym Płockim oraz archiwum Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Płocku.

Chcielibyśmy na wystawie pokazać także rodzinne pamiątki związane z ulicą Kwiatka. Jeśli Wasze rodziny mieszkały przy tej ulicy, posiadacie zdjęcia czy dokumenty, które moglibyście udostępnić nam na wystawie lub chcielibyście po prostu podzielić się z nami swoimi wspomnieniami – piszcie na adres: info [at] fundacjanobiscum.eu

Dziękujemy!

ENG: In connection with this year’s 145th anniversary of the birth of Józef Kwiatek (1874-1910) – the patron of the most important Jewish street in Płock, the Nobiscum Foundation is organizing a board exhibition in Autumn entitled “Józef Kwiatek and his street”. The exhibition, which will be created thanks to co-funding of the City of Płock, will be prepared on the basis of source materials available in the State Archive in Płock, the Central Archives of Historical Records in Warsaw as well as in the Płock Scientific Society and the archive of the Provincial Office for Monuments Protection in Płock.

We would also like to show family memorabilia related to Kwiatka Street at the exhibition. If your families lived on this street, you have photos or documents that you would like share with us at the exhibition or you would simply like to share your memories with us – write to: info [at] fundacjanobiscum.eu

Thank you!